Seriál Melrose Place vznikl v roce 1992 ( premiéru měl v červnu ) jako pokračování části seriálu Beverly Hills 90210. V prvních dílech se tak objevují postavy : Kelly Taylor ( Jennie Garth ), Steve Sanders ( Ian Ziering ), Donna Martin ( Tori Spelling ) a David Silver ( Brian Austin Green ). Tímto ovšem podobnost těchto seriálů končí. V Beverly Hills pocházeli všichni z bohatých rodin a navštěvovali střední školu. Hrdinové seriálu Melrose Place jsou o něco starší, bydlí v nájemním domě v Melrose Place a snaží se sehnat nějakou práci.

Darren Star
Stala se ovšem zajímavá věc. O tento seriál projevila zájem trochu jiná věková skupina, něžli ta které byl určen. V prvním roce vysílání měl seriál Melrose Place tak nízkou sledovanost, že se objevil v žebříčku nejméně sledovaných pořadů. Muselo dojít ke změně. Tou byla nova postava, cílevědomá a ctižádostivá Amanda Woodward ( Heather Locklear ). Upustilo se také od schématu že v každé epizodě někdo dostane životní leci a poučí se. Namísto toho začaly vzájemné nepřátelské bojůvky.
Hned v první řadě opustily seriál dvě postavy. Rhonda ( Vanessa Williams ) která se v seriálu provdala a objevil se zde tak druhý, už nadbytečný, maželský pár. Pro Sandy ( Amy Locane ) pak byla zcela špatně napsána postava jež měla ztvárnit.

Aaron Spelling
V seriálu působila hloupě a proto i ona seriál opustila. Nikoliv však kvůli špatným hereckým výkonům, ale kvůli chybám ve scénáři.